Карактеристики производи

Осветлете го вашиот животен простор со волшебното

Осветлете го вашиот животен простор со волшебното

Опис на производот Достапна во различни бои и големини, конусната свеќа може да се прилагоди за да одговара на вашиот личен стил и преференции.Без разлика дали ќе се одлучите за живописна нијанса за додавање на боја или класична нијанса за подобрување на минималистичката естетика, нашиот обемен избор гарантира дека ќе го најдете совршеното совпаѓање за секоја пригода или тема за декор.Конусната свеќа е повеќе од само украсно парче;тоа е симбол на луксуз и префинетост.Неговиот елегантен и елегантен дизајн го прави впечатлив додаток...

ИСТРАЖУВА
Прилагодени стаклени тегли со кристални свеќи

Прилагодени стаклени тегли со кристални свеќи

Опис на производот Изработени од висококвалитетен материјал од кристално стакло, овие шишиња имаат проѕирен и светол изглед кој сјае топла и мека светлина од светлината на свеќата.Поради замрзнатата текстура на кристалот, овие шишиња создаваат и прекрасен светлосен ефект, додавајќи чувство на романтика и мистерија во просторот.Освен што се користат како украсни предмети, прилагодените стаклени тегли со кристални свеќи можат да имаат и практична функција.Можете да ставите миризливи свеќи или есенцијални масла во т...

ИСТРАЖУВА
Керамички тегли за свеќи Луксузна миризлива свеќа

Керамички тегли за свеќи Луксузна миризлива свеќа

 • Име на производ:Керамички тегли за свеќи Луксузна миризлива свеќа
 • Восок материјал:Природен восок од соја
 • Материјал за фитил:Висококвалитетен фитил од памук или дрво
 • Големина:Д8*В7,4см
 • Материјал за држач за свеќи:Керамика
 • Боја на држач за свеќи:Црна, бела, розова
 • Боја на свеќа:Природна бела боја од соја восок, достапни се приспособени бои
 • Вовед во производ 1' Складирање свеќи Чувајте ги свеќите на ладно, темно и суво место.Прекумерните температури или директната сончева светлина може да предизвикаат топење на површината на свеќата, што пак влијае на мирисот на свеќата, што резултира со недоволно емитување на мирис кога таа е запалена.2′ Палење на свеќата Пред да запалите свеќа, исечете го фитилот на свеќата за 5mm-8mm;кога ќе ја запалите свеќата за прв пат, ве молиме продолжете да гори 2-3 часа;свеќите имаат „запалена мем...

  ИСТРАЖУВА
  Стаклена тегла од соја восок овошни јамки Ароматичен сад житни свеќа со лажица

  Стаклена тегла со восок од соја овошни јамки со миризлив сад Цере...

  Опис на производот Миризливите свеќи се сè попопуларна декорација на домот, а покрај тоа што се убави и топли имаат многу функции и придобивки.Прво, миризливите свеќи се природен регулатор на мирис.Тие обично се направени со миризливи природни есенцијални масла и восоци, кои ќе ѝ дадат на просторијата свеж, смирувачки и релаксирачки мирис.А различните есенцијални масла имаат различни ефекти, можат да го поттикнат спиењето, да го ублажат стресот и така натаму.Затоа, миризливите свеќи се особено корисни за...

  ИСТРАЖУВА
  Свеќа со мирис на соја восок со фитил од дрво

  Свеќа со мирис на соја восок со фитил од дрво

  Како да се користи ЧЕКОР 1 Намалете го фитилот на околу 5 мм пред секоја употреба.ЧЕКОР 2 Запалете го фитилот ЧЕКОР 3 Ставете ја свеќата рамно на платформа и почекајте да се ослободи мирисот.Потсетници.Секој пат кога користите свеќа, исечете го фитилот за да го заштитите за околу 5 мм.2. Секогаш кога ќе изгорите, внимавајте горниот слој на свеќата да биде целосно втечен ...

  ИСТРАЖУВА

  Шаоксинг Шангју

  Denghuang Candle Co., Ltd.

  ShaoXingShangYu DengHuang Candle Co., Ltd. основана во ноември 2015 година, е професионален производител на миризлива свеќа, обоена свеќа за домаќинство, роденденска свеќа, конусна свеќа, свеќа за чајник, пловечка свеќа, заветна свеќа, топење на восок и религиозна свеќа итн. во истражување, развој, производство, продажба и сервис на тегла за свеќи, лимена кутија, електронски производи и производи за пакување.Се наоѓаме во провинцијата Жеџијанг, со удобен транспортен пристап.

  Категории на производи